Ostatnia aktualizacja:

Gdzie najlepiej zrealizować receptę na medyczną marihuanę

Michał

Chociaż pod względem prawnym jest traktowana jak każdy inny lek, medyczna marihuana nadal rządzi się swoistymi prawami rynku. A to oznacza, że nie dostanie się jej w każdej aptece.

Na zamówienie

Najczęściej jest sprowadzana bezpośrednio na zamówienie klienta. Oczywiście najpierw musi przedstawić w aptece receptę, która jest weryfikowana i sprawdzana, czy rzeczywiście pochodzi z legalnego źródła. Dopiero po weryfikacji zamówienie jest realizowane, a medyczną marihuanę można odebrać najczęściej na drugi dzień.

Zamówienia internetowe

Standardowe leki na receptę można zakupić w aptekach internetowych. Są wtedy tańsze i dostarcza je pod drzwi domu kurier. W przypadku medycznej marihuany takiej opcji nie ma. Co prawda można złożyć zamówienie przez internet skanując receptę, ale odbiór leku odbywa się wyłącznie osobiście.

Zakupy za granicą

Zamówienia apteczne mają to do siebie, że bywają bardzo drogie ze względu na narzucone marże. Dlatego niektórzy pacjenci szukają możliwości zakupu medycznej marihuany bezpośrednio za granicą, w tamtejszych aptekach. Różnica w cenie jest kolosalna i niekiedy wynosi nawet... kilkaset złotych!

Uprawa w ramach oszczędności

Absolutnie niedopuszczalne jest samodzielne uprawianie medycznej marihuany, nawet jeśli jej głównym i podstawowym przeznaczeniem jest użytek medyczny. Takie działanie to zwyczajne przestępstwo. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zaopatrzyć się w nasiona marihuany (sprzedawane na sztuki w branżowych sklepach), ale ich sadzenie, pielęgnacja i uprawa podlega już wysokiej karze.