Ostatnia aktualizacja:

Medyczna marihuana pomocna w leczeniu pacjentów nadużywających alkoholu

Michał

Nadużywanie alkoholu to w dzisiejszych czasach nadal szeroki temat. Zajmujemy się jednak kwestią leczenia tych, którzy wpadli w nałóg, długo w nim byli, a następnie zostali wyleczeni. Otóż trzeba wiedzieć, że takie wyleczenie nigdy nie jest w 100% powrotem do stanu sprzed nałogu. Długotrwałe przyjmowanie dużych ilości alkoholu powoduje bowiem rozmaite uszkodzenia mózgu.

Usuwanie powyższych uszkodzeń nie jest łatwe, ponieważ mózg ludzki jest ogromnie skomplikowanym organem. Nie nada się tutaj leczenie operacyjne, konieczne jest odżywianie mózgu takimi substancjami i związkami chemicznymi, by mógł on wrócić do pełnej sprawności. W tym celu stosuje się różne leki, ale w ostatnim czasie dużego znaczenia nabrała medyczna marihuana, a konkretnie jej składnik - kannabinol CBD.

Zakup nasion Marihuany w internecie, od momentu wprowadzenia ustawy, stał się legalny. W sklepach internetowych możemy je kupować na sztuki, ale nie na wagę. Może to być więc bardzo pomocna droga do ich uzyskania dla osób, które od swojego lekarza otrzymały pozwolenie na terapię za pomocą konopi. Kannabinol CBD znacznie przyspiesza zdolność mózgu do regeneracji, poprzez szybkie odtwarzanie zniszczonych połączeń nerwowych.

Warto tutaj jeszcze zaznaczyć, że nasiona Marihuany są w naszym kraju legalne, jak również ich kupno oraz sprzedaż. Może to robić dowolna osoba, w celach na przykład kolekcjonerskich. Jeśli poszukamy w sieci, zauważymy że robi to już bardzo wiele osób. Nie musimy absolutnie obawiać się o konflikt z prawem, ponieważ taki nie występuje.